Κι ό,τι καταπιάνεται ο νους να στοχαστεί, / οι χτύποι της καρδιάς το λένε πρώτοι. (Κ. Βάρναλης)

Facebooktwitterrssyoutube
slogan

ΠΑΟΚ: Κέρδισε με 2-0 την Μποέμιανς και προκρίθηκε στο Europa Conference League

Με πρωταγωνιστές τους Μπίσεσβαρ και Σβαμπ, ο ΠΑΟΚ κέρδισε 3-0 την ιρλανδική Μποέμιανς στην Τούμπα και προκρίθηκε στα play off του Europa Conference League καθώς ανέτρεψε το σε βάρος του 2-1 του πρώτου αγώνα.

Με γκολ από τα αποδυτήρια ξεκίνησε το ματς ο ΠΑΟΚ βάζοντας από πολύ νωρίς τις βάσεις για την πρόκριση. Μόλις στο 4ο λεπτό ο Μπίσεσβαρ άκανε γέμισμα στη περιοχή και ο Σβαμπ με καρφωτή κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.

Δύο λεπτά πριν τη συμπλήρωση του ημίωρου (28’) ο ΠΑΟΚ διπλασίασε τα τέρματα του με τον Μπίσεσβαρ που αξιοποίησε τη μπαλιά στον κενό χώρο του Ελ Καντουρί και πλάσαρε για το 2-0 βάζοντας πλέον τον ΠΑΟΚ σε θέση οδηγού για την πρόκριση.

Στο 87ο λεπτό ο Σβιντέρσκι έχασε ένα ασύλληπτο τετ α τετ για να κάνει το 3-0.