Γράφει ο Νίκος Μόττας // «..και εγω λαός κι εσύ λαός, εσύ Χριστό και εγω Αλλάχ, όμως κι οι δυο μας αχ και βαχ». Διαχρονικοί οι στίχοι του Πυθαγόρα στο γνωστό τραγούδι του Απόστολου Καλδάρα, μας θυμίζουν πάντα την κοινή μοίρα που ενώνει τους λαούς. Εκείνη τη μοίρα, την βαθιά ταξική, που δεν λογαριάζει σύνορα, φυλετικές καταγωγές, … Συνεχίστε να διαβάζετε το Τούρκος εγώ κι’ εσύ Ρωμιός….
Αντιγράψτε και επικολλήστε αυτόν τον σύνδεσμο στον WordPress ιστότοπο για ενσωμάτωση
Αντιγράψτε και επικολλήστε αυτόν τον κώδικα στον ιστότοπό σας για να ενσωματωθεί