Ό,τι ν’ ακούω με το δεξιό μου αυτί / με μάτι αριστερό το βλέπω.
Κι ό,τι καταπιάνεται ο νους να στοχαστεί, / οι χτύποι της καρδιάς το λένε πρώτοι. (Κ. Βάρναλης)

Playoffs: Μόνος πρώτο ο ΠΑΟΚ μετά την ισοπαλία με την ΑΕΚ

Μόνος πρώτος στην κορυφή του πρωταθλήματος παρέμεινε ο ΠΑΟΚ, καθώς το ντέρμπι των δικεφάλων έληξε 2 – 2 στη Ν. Φιλαδέλφεια, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής των πλέι οφ της Super League.

Η ΑΕΚ έφτασε κοντά στη νίκη, αφού προηγούνταν με 2 – 1 μέχρι το 89ο λεπτό. Ωστόσο, ο Οζντόεφ σκόραρε και κράτησε τον ΠΑΟΚ στην κορυφή.

Ο Παναθηναϊκός έμεινε ζωντανός στη διεκδίκηση του τίτλου, μετά τη νίκη με 2-0 επί του Άρη, στο «Κλεάνθης Βικελίδης». Οι πράσινοι άνοιξαν το σκορ στο 62ο λεπτό με γκολ του Σπόραρ, ο οποίος πέρασε στον αγώνα ως αλλαγή. Το 0 – 2 έγινε με αυτογκόλ στις καθυστερήσεις.

Ο Ολυμπιακός χρειάστηκε μόνο …ένα ημίχρονο για να περάσει νικηφόρα από τη Λαμία, στην αναμέτρηση με την ομώνυμη ομάδα. Οι ερυθρόλευκοι έβγαλαν το πρώτο ημίχρονο, προηγούμενοι με 3 – 0. Το τελικό σκορ του αγώνα αναπόφευκτα έγραψε 5 – 1, μέσα στο γήπεδο της Λαμίας.