Σε λίγη ώρα θα ξεκινήσει η μεγάλη σύσκεψη των σωματείων της ΛΑΡΚΟ στο γήπεδο μπάσκετ στον οικισμό του εργοστασίου στη Λάρυμνα. Ο χώρος έχει «στολιστεί» με πανό, ενώ οι καρέκλες έχουν ήδη τοποθετηθεί, όπως και η εξέδρα της σύσκεψης.
«Ενώνουμε όλοι τις φωνές μας για να μην παγώσει η τσιμινιέρα! Για να μην μαραζώσει ο τόπος μας», αναγράφει το πανό των σωματείων εργαζομένων στη ΛΑΡΚΟ στην πλάτη της εξέδρας.
Στο χώρο καταφθάνουν οι εργαζόμενοι για τη σύσκεψη στη ΛΑΡΚΟ.
Στη σύσκεψη παρευρίσκεται και ο ΓΓ της ΚΕ του ΚΚΕ, Δημήτρης Κουτσούμπας.