Το συλλαλητήριο ξεκίνησε από το Πάρκο Ελευθερίας και ακολούθησε πορεία στην πρεσβεία του Ισραήλ, μπροστά από την οποία οι διαδηλωτές περνούσαν επί μισή ώρα, με κεντρικό σύνθημα, το «Λευτεριά στην Παλαιστίνη». Στην κεφαλή της πορείας ήταν μια τεράστια παλαιστινιακή σημαία.
Προηγούμενη δημοσίευση Μεγάλο συλλαλητήριο και πορεία στην πρεσβεία του Ισραήλ στην Αθήνα με κεντρικό σύνθημα «Λευτεριά στην Παλαιστίνη»