Σε μια ξεχωριστή ποιητική συνομιλία που… εξελίσσεται σε «ανάκριση» καλεί τους φίλους του και τους φίλους της ποίησης ο ποιητής Παναγιώτης Μηλιώτης:
Φίλοι και φίλες,
Όσοι αγαπάτε πραγματικά το βιβλίο μου κι εμένα φυσικά, όσοι για μια ακόμη φορά θέλετε να προσφέρετε την αγάπη σας στο βιβλίο μου -μα και σ’ εμένα φυσικά, μπορείτε απλώς να ‘ρθειτε και ν’ απολαύσετε την κεφάτη ποιητική συνομιλία μου με την ποιήτρια Ασημίνα Ξηρογιάννη την Κυριακή 8 Μάρτη, 18.30 μ.μ στο cafe-bar Revolt (Κωλλέτη 25-27, Εξάρχεια).
Πιο συγκεκριμένα η ποιήτρια Ασημίνα Ξηρογιάννη θα διαβάσει ποιήματά μου από το «Μια ανάσα δρόμο» και εγώ από το βιβλίο της «Εποχή μου είναι η ποίηση». Έπειτα θ’ ανακρίνουμε ο ένας τον άλλον με ερωτήσεις και θα διαβάσουμε ανέκδοτάς μας ποιήματα.
Σας περιμένουμε.