Ό,τι ν’ ακούω με το δεξιό μου αυτί / με μάτι αριστερό το βλέπω. Κι ό,τι καταπιάνεται ο νους να στοχαστεί, / οι χτύποι της καρδιάς το λένε πρώτοι. (Κ. Βάρναλης)
Βρίσκεστε:Ατέχνως»Επικαιρότητα»ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ: Στιγμιότυπα από την κινητοποίηση στο λιμάνι
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ: Στιγμιότυπα από την κινητοποίηση στο λιμάνι
Προκειμένου να τους απωθήσουν, οι αστυνομικοί που βρίσκονταν παραταγμένοι στο σημείο, δημιουργώντας φραγμό προχώρησαν σε χρήση χημικών και στη συνέχεια σε προσαγωγές.
Νέο συλλαλητήριο στις 6.30 μ.μ. στην αστυνομική διεύθυνση για απελευθέρωση των προσαχθέντων