Ό,τι ν’ ακούω με το δεξιό μου αυτί / με μάτι αριστερό το βλέπω.
Κι ό,τι καταπιάνεται ο νους να στοχαστεί, / οι χτύποι της καρδιάς το λένε πρώτοι. (Κ. Βάρναλης)

ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ: Χάλκινο για τον Απ. Χρήστου – Συγχαρητήρια του ΚΚΕ

Το χάλκινο μετάλλιο κέρδισε στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα στην κολύμβηση ο Απόστολος Χρήστου.

Ο 28χρονος αθλητής κατέλαβε την τρίτη θέση των 100μ. ύπτιο στον τελικό της διοργάνωσης στην Ντόχα με χρόνο 53.36 και γίνεται ο τρίτος Έλληνας που ανεβαίνει στο βάθρο των νικητών, μετά τον Άρη Γρηγοριάδη και τον Κριστιάν Γκολομέεβ.

Στην τέταρτη θέση τερμάτισε ο Βαγγέλης Μακρυγιάννης, με νέο ατομικό ρεκόρ, 53.38.

Ανακοίνωση
του Τμήματος Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού
της ΚΕ του ΚΚΕ

Σε ανακοίνωσή του το Τμήμα Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού της ΚΕ του ΚΚΕ αναφέρει:

«Πολλά συγχαρητήρια στον Απόστολο Χρήστου για την κατάκτηση του χάλκινου μεταλλίου στα 100 μ. ύπτιο στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Υγρού Στίβου που διεξάγεται στην Ντόχα.

Συγχαρητήρια και στον Βαγγέλη Μακρυγιάννη που τερμάτισε 4ος στον ίδιο τελικό. Καλή συνέχεια και καλή επιτυχία σε όλους τους αθλητές της ελληνικής αποστολής».