Διαδικτυακή εκδήλωση – συζήτηση για την κατάσταση στην Πρωτοβάθμια Φροντίδα Υγείας και την πρόταση του ΚΚΕ διοργανώνει η ΤΕ Ανατολικών Συνοικιών της ΚΟ Αττικής του ΚΚΕ το Σάββατο 29 Γενάρη, στις 7 το απόγευμα. Θα μιλήσει ο Γιώργος Νάνος, μέλος του τμήματος Υγείας – Πρόνοιας της ΚΕ του ΚΚΕ.
Στις Ανατολικές Συνοικίες (Δήμοι Ζωγράφου, Καισαριανής, Βύρωνα, Υμηττού-Δάφνης και Ηλιούπολης), περιοχές με πάνω από 300 χιλιάδες κατοίκους, με δεκάδες χιλιάδες εργαζόμενους και φοιτητές να μετακινούνται καθημερινά στους πέντε Δήμους, η Πρωτοβάθμια Φροντίδα Υγείας δοκιμάζεται όλο και περισσότερο, παρουσιάζει ελλείψεις σε δομές, εγκαταστάσεις και προσωπικό με αποτέλεσμα ο λαός να πληρώνει ακόμα μια φορά το μάρμαρο μιας εγκληματικής πολιτικής.
Για τη συμμετοχή στην εκδήλωση: https://us02web.zoom.us/j/89152058216
Διαβάστε εδώ αναλυτικά, την ανακοίνωση – κάλεσμα της Οργάνωσης, σε μορφή PDF.